Пам’ять — ось що залишається живим після відходу з життя дорогих людей. Хочеться зафіксувати, увічнити риси минулих, щоб лик їх був пізнаваний через багато-багато років.

Паперові фотографії зі старих альбомів можуть губитися, вицвітати і псуватися, в пам’яті залишаються лише розповіді бабусь і дідусів, та фамільні поховання, де написані імена давно померлих людей.

Cімейні надгробки і пам’ятники часом служать декільком поколінням, тому так важливо, щоб вони були виготовлені не тільки з красивого, але і дуже міцного матеріалу.
Вибір матеріалу особливо важливий для російського клімату, пов’язаного з невеликими перепадами температур, частими атмосферними опадами і сильними вітрами.
До нас культура сучасного поховання прийшла з Європи, відомої більш м’яким кліматом, там традиційним матеріалом для виготовлення пам’ятників вважається мармур. Безумовно, мармур дуже красивий і дорогий матеріал, але в умовах нашого клімату він швидко втрачає свою білосніжну красу, припадаючи плямами і розводами. Від дії сонця, дощу і вітру мармурові пам’ятники швидко покриваються микротрещинами, і починається процес викришування. Цього звичайно можна спробувати уникнути, якщо забезпечити більш ретельний догляд, покриваючи мармурові пам’ятники спеціальними складами, частіше відвідуючи поховання, щоб очищати мармурову поверхню від забруднення.
Але, все такі зусилля все одно можуть виявитися марними і дорогого, красивого пам’ятника може не вистачити на тривалу службу, плюс додаткові часові та фінансові витрати по догляду за такими похованнями.
Тому найкращим матеріалом для виготовлення пам’ятників і надгробків в середній смузі є граніт від ПП «Чорний Тюльпан» м. Тернопіль, який практично не піддається негативному впливу факторів навколишнього середовища.
Надгробні пам’ятники з граніту відмінно піддаються шліфовці, що не можна сказати про мармурі, який значно м’якше і постійно кришиться.
Граніт важче обробляється, що кілька впливає на ціну виготовлення пам’ятників і надгробків з нього, проте його довговічність перекриває цей недолік з великим запасом. А різноманітна колірна гамма цього природного матеріалу дозволяє втілити в життя найвимогливіший ескіз пам’ятника.
Цей матеріал володіє:
низьким влагопоглощенієм, високою теплопровідністю, морозостійкістю, що в умовах нашого клімату збільшує термін експлуатації пам’ятника з граніту;
хорошою щільністю структури, стійкістю до стирання, стійкістю до дії абразивних і барвників дозволяє використовувати при створенні пам’ятника будь-, найсміливіші технології, домагаючись долгослужащего зображення і написів.
не вимагає ґрунтовного догляду, що економить час і кошти на обслуговуванні пам’ятників з граніту.
Досить легко обробляється, тому з граніту можна виготовляти не тільки пам’ятники та обеліски, але і парапети, огорожі, барельєфи, вази та інші фігурні вироби.
Таким чином, завдяки своїм високим фізичним властивостям, широкій колірній гамі граніт є найкращим матеріалом для виготовлення високоякісних і красивих пам’ятників і надгробків.
Для любителів мармуру можна порекомендувати використовувати цей матеріал для виготовлення невеликих деталей пам’ятників і надгробків, які легко можна вкрити або зняти на осінньо-зимовий період. Більшою мірою мармур краще використовувати в інтер’єрних роботах для приміщень.
Більш детальну інформацію про граніт і мармурових пам’ятниках, цінах на виготовлення пам’ятників з них можна дізнатися на сайті нашої компанії ПП «Чорний Тюльпан» м. Тернопіль.